Funguje yerba mate jako káva ?

2017-07-24

Funguje yerba mate jako káva ?

Dostatečná dávka snu, je nezbytná pro regeneraci těla a také pro správné fungování druhého dne. Má ale yerba mate nějkou spojitost se spaním? Funguje odvar stejně jako káva? Skusme se dozvědět více na toto téma.

Povzbudívé yerba mate

I když popularita yerba mate je z roku na rok vyžší a vyžší, pořád existuje mnoho osob, které by chtěli tento nápoj okusit, ačkoliv mají pár pochybností, o tom zdali opravdu pití yerba je tak učinné. Na základě mnoha dokumentací a výzkumů, se zjistilo, že yerba ma opravdu jenom blahodárné ůčinky jako npř. dokáže dodat energii, a také povzbudit náš organismus. O tomto faktě ví dokonce i slavná Madonna, která vždy před začátkem svého vystoupení vypije odvar s cemíny paraguayské (o jiných slavných odobnostech, které upředňostňují yerba máte se dočtete v jiném článku). Také mnozí z nás pijí tento nápoj právě pro jeho povzbudivé ůčinky. V sítích na internetu, na blozích se dočtete jak tento nápoj funguje na jiné lidi.

Yerba si většinou vybírají lidé, kteří chtějí pít něco s podobnými vlastnostmi jako káva, ale bez těch vedléjších méně blahodárných ůčinků. Odvar v sobě uchovává kofein, teobromin,teofilin, ale také navíc mnoho vitamínů a minerálů. Někteří lidé se po vypití odvaru cítí plní síly, smysly se jim jakoby zaostří a najednou mají mnoho energie.


Sen a yerba mate

Pokud se chcete vyhnout brzkému sánku volíte šálek horké silné kávy, která Vám zaručeně toto nedovolí. Mějte ale na paměti, že pokud vypijete velmi pozdě, hodně silnou černou kávu, může mít problém s pozdějším usnutím. Pokud, ale vypijete yerba mate před spaním, ve kterém se také nachází kofeín (dodáva energii) nemusíte se bát, žeby jste celou noc nepřespali. V yerba se totiž nachází také hořčík, který ma vliv na kvalitní spánek.

Lékaři tvrdí, že velké množství odvaru, může mít vliv na nespavost. Bohužel je to individuální. Na jednoho člověka má velmi povzbuzující ůčinky a na druhého méně.
Proto pamatujte o střídmosti při pití yerba mate!

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více zde.
Rozumím
pixel